صباحی: نتیجه انتخابات از پیش به نفع السیسی تمام نشده است

موسس جریان مردمی مصر تأکید کرد که با وجود اینکه شانس پیروزی السیسی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور زیاد است اما نمی‌توان نتیجه انتخابات را از پیش به نفع او تمام شده دانست.

خبرگزاری فارس: صباحی: نتیجه انتخابات از پیش به نفع السیسی تمام نشده است

به گزارش خبرگزاری فارس «حمدین صباحی» موسس جریان مردمی مصر و نامزد پیشین انتخابات ریاست جمهوری این کشور تأکید کرد که با وجود شانس بالای «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع مصر در انتخابات ریاست جمهوری نمی‌توان نتیجه را از پیش به نفع او تمام شده دانست.

صباحی گفت: ممکن است در حال حاضر السیسی پیروز انتخابات باشد اما با گذشت زمان همه عوامل نیز تغییر خواهد کرد و نمی‌خواهم تجربه روبه روی هم قرار گرفتن نامزد‌های وابسته به انقلاب مصر دوباره تکرار شود.

نامزد پیشین انتخابات ریاست جمهوری مصر که در گفت‌وگویی تلویزیونی با شبکه «اون تی وی»، حضور پیدا کرده بود در پاسخ به سوالی در زمینه شکاف‌های ایجاد شده میان اعضای جنبش تمرد در زمینه حمایت از او در انتخابات گفت: جنبش تمرد را از همان آغاز فعالیتشان حمایت کرده‌ام و این جنبش حزب نیست که بخواهد خط سیاسی ثابتی داشته باشد و به نظر من جنبش تمرد به سلامت این بحران را پشت سر خواهد گذاشت.

پیشتر سخنگوی جنبش تمرد اعلام کرد که بخش بزرگی از این جنبش از نامزدی صباحی در انتخابات ریاست جمهوری مصر حمایت می‌کند.

پیش از این در نشستی خبری که جریان مردمی مصر که ریاست آن را صباحی به عهده دارد تأکید شده بود که بخشی از جنبش تمرد از صباحی در انتخابات حمایت می‌کند این مسئله با توجه به حمایت آشکار «محمود بدر» موسس جنبش تمرد از السیسی منجر به ایجاد شکاف و اختلاف نظر درون جنبش شده است.