یزدی به فارس خبر داد
مسابقات ثبت رکورد دراز و نشست در قم برگزار می‌شود

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی استان قم از برگزاری مسابقات ثبت رکورد دراز و نشست در یک دقیقه برای نخستین بار در استان قم خبر داد.

خبرگزاری فارس: مسابقات ثبت رکورد دراز و نشست در قم برگزار می‌شود

رسول یزدی امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در قم، اظهار کرد: نخستین دوره مسابقات ثبت رکورد دارز و نشست در استان قم به منظور شناخت ترکیب تیم اعزامی قم به مسابقات قهرمانی کشور در هر دو بخش آقایان و بانوان در بیست و پنجمین روز بهمن ماه برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: برنامه ریزی برگزاری این پیکارها در روز جمعه 25 بهمن از ساعت 15 ویژه آقایان صورت گرفته و مسابقات بخش بانوان نیز در همین روز از ساعت 9 صبح در باشگاه ورزشی فینال واقع در خیابان صفاشهر قم برگزار می‌شود.

رئیس هیئت ورزش های همگانی استان قم در ادامه به شرایط برگزاری نخستین دوره این مسابقات اشاره کرد و عنوان داشت: این هیئت مسابقات ثبت رکورد دراز و نشست در قم را به مناسبت گرامیداشت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران برنامه ریزی کرده است.

وی یاد آور شد: آقایان و بانوان شرکت کننده در این مسابقات در رده‌های سنی 14 سال، 14 تا 20 سال، 20 تا 35 سال، 35 تا 45 سال، 45 تا 55 سال و 55 تا 65 سال در تلاش برای کسب عناوین اول تا سوم و عضویت در تیم اعزامی هیئت ورزش‌های همگانی استان قم به رقابت‌های قهرمانی کشور با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

یزدی یاد آور شد: این مسابقات بدون محدودیت در تعداد شرکت کننده هر رده سنی برگزار می شود و تعداد دراز و نشست بیشتر در یک دقیقه ملاک انتخاب بهترین ورزشکار و گزینش و معرفی وی به عنوان رکورد دار این رشته محسوب می‌شود.

وی در ادامه به مدارک لازم برای ثبت نام شرکت کننده در این مسابقه اشاره کرد و افزود: داشتن کارت بیمه ورزشی سال 92، کارت شناسایی معتبر که تاریخ تولد بطور کامل قید شده باشد و واریز مبلغ ورودی از جمله شرایط حضور در این رقابت‌ها است.

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی استان قم با اشاره به زمان برگزاری این رقابت‌ها یاد آور شد: از مزایای شرکت در این مسابقات اهداء حکم و نشان قهرمانی و اعزام نفرات برتر در هر رده سنی  به مسابقات دراز و نشست قهرمانی کشور خواهد بود.

وی با بیان اینکه تمام هزینه‌های اعزام به پیکارهای دراز و نشست قهرمانی کشور بر عهده هیئت ورزش‌های همگانی استان قم قرار دارد، تصریح کرد: مهلت ثبت نام شرکت در این رقابت‌ها تا امشب است و علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به هیئت ورزش‌های همگانی استان قم واقع در مجموعه ورزشی جهان پهلوان تختی قم مراجعه کنند.