امروز نشستی بین طرفین سوری در ژنو برگزار نمی‌شود/ نگاه‌ها به نشست شرمن-گاتیلوف-ابراهیمی

اخضر ابراهیمی فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه به هیئت رسمی دولت سوریه و ائتلاف معارضان اطلاع داده است که امروز جلسه‌ای بین آنها برگزار نخواهد شد.

خبرگزاری فارس: امروز نشستی بین طرفین سوری در ژنو برگزار نمی‌شود/ نگاه‌ها به نشست شرمن-گاتیلوف-ابراهیمی

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری روسیا الیوم، اخضر ابراهیمی فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه به هیئت رسمی دولت سوریه و ائتلاف معارضان اطلاع داده است که امروز جلسه‌ای بین آنها برگزار نخواهد شد.

با اعلام این خبر چشم‌ها به نشست سه جانبه نمایندگان روسیه، آمریکا و سازمان ملل دوخته شده است که قرار است امروز (پنجشنبه) برگزار شود.

این نشست قرار است بین وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا، گنادی گاتیلوف همتای وی و اخضر ابراهیمی برگزار شود.

بسیاری از تحلیلگران معتقدند بعد از اینکه مذاکرات نظام سویه با ائتلاف معارضان به بن بست رسیده است اخضر ابراهیمی قصد دارد که توپ را به زمین آمریکا و روسیه بیندازد.

در پایان روز سوم مذاکرات در 12 فوریه همچنان دو طرف بر سر اولویت‌های مذاکرات اختلاف داشتند، به گونه‌ای که هیئت رسمی دولت بر مبارزه با تروریسم تاکید داشت و ائتلاف معارضان بر تشکیل هیئت انتقالی اصرار داشت.

همچنین در بین معارضان نیز اختلافاتی به چشم می‌خورد که از جمله آنها مشخص کردن تروریست‌ها در داخل سوریه است. برخی از اعضای ائتلاف معارضان گروه «جبهة النصرة» را یک گروه تروریستی نمی‌دانند.